Inkubatory przedsiębiorczości – zasady działania

Własny biznes wiąże się niestety nie tylko z dużymi zyskami – musimy liczyć się także z koniecznością prowadzenia własnych spraw samodzielnie. Różnicę pomiędzy zatrudnieniem na etacie a prowadzeniem własnej działalności odczują przede wszystkim młode osoby, które nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia w kierowaniu własną firmą. W jaki sposób możemy zatem ułatwić sobie stawianie pierwszych kroków w świecie biznesowym?

Inkubator przedsiębiorczości – szansa na start

Inkubator jest instytucją, która stawia na rozwój przedsiębiorczości. Oferuje swoją pomoc wszystkim zainteresowanym prowadzeniem własnej działalności, niezależnie od wieku. Za odpowiednią opłatą możemy uzyskać przestrzeń i sprzęt biurowy do prowadzenia firmy, wynająć na preferencyjnych warunkach salę konferencyjną lub skorzystać ze szkoleń i porad księgowych. W innym przypadku stajemy się niejako podwykonawcami we własnej firmie – Inkubator bowiem w naszym imieniu zajmuje się księgowością i odprowadzaniem podatków. Zyskujemy osobowość prawną. NIP i adres siedziby oraz pomoc w rozliczeniu.

Zalety Inkubatorów Przedsiębiorczości

Przede wszystkim pozwalają na wypróbowanie własnych sił w biznesie. Nie każdy zna się od razu na wszystkich zawiłościach związanych z podatkami, składkami, rozliczaniem działalności i fakturami. W tym wypadku zyskujemy dużą pomoc prawną i księgową, a za niewielką miesięczną opłatą możliwość skupienia się przede wszystkim na rozwoju działalności. Wiek nie gra w tym wypadku roli, nie jest także wymagany status studenta. W każdej chwili możemy także rozwiązać umowę, jeśli chcemy zająć się prowadzeniem samodzielnej działalności.

Wady tego rozwiązania

Niestety, należy wspomnieć także o kilku wadach. Choć opłata jest stosunkowo niska, to jednak musimy posiadać minimum wpływów na nasze konto. Ponadto wypłacamy swoje wynagrodzenie na podstawie umowy o dzieło – co miesiąc zmuszeni jesteśmy zatem dopełnić kilku formalności. Początkujących może także zniechęcić konieczność posiadania w większości przypadków kasy fiskalnej.

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *