Jakim zawodem jest doradztwo podatkowe?

Jakim zawodem jest doradztwo podatkowe?

Zawód doradcy podatkowego to swego rodzaju połączenie dwóch profesji – prawnika i doradcy finansowego. Zajmuje się udzielaniem porad z zakresu prawa podatkowego, obsługą podatkową podmiotów gospodarczych i reprezentowaniem podatników w różnych sporach urzędowych. Osoba, która chce pracować w zawodzie doradcy podatkowego musi zdobyć wyższe wykształcenie i wiedzę specjalistyczną – często wyborem są więc studia prawnicze. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w kwestii obszernego prawa finansowego oraz innych dziedzin prawa. Udział w różnych konferencjach, szkoleniach i seminariach jest koniecznością w systematycznym dokształcaniu się. Poza wiedzą merytoryczną doradca powinien się także odznaczać szlachetnym charakterem oraz dowodzić to swoim zachowaniem.

Podatki Szwecja

Wiadomo, że nie każdy musi znać się na rozliczaniu podatków. Zwłaszcza jeśli przeprowadzisz się i nagle zaczynają cię obowiązywać inne zasady niż w Polsce. Dzięki temu, że w wielu krajach powoli pojawiają się instytucje zajmujące się doradztwem podatkowym i finansowym, możesz skorzystać właśnie z ich pomocy, jeżeli potrzebujesz, aby ktoś pomógł ci rozliczyć podatki. Szwecja jest jednym z krajów, w których znajdziesz taką placówkę, jest to KAM Redovisning AB. Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem krótkiego formularza widniejącego na ich stronie. Wystarczy, że podasz swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Wtedy możesz załączyć treść wiadomości, a odpowiedź otrzymasz na podany e-mail. Wymiana dokumentów jest bardzo prosta. Razem z przedstawicielem firmy możecie przesyłać je sobie skanami, nie ma potrzeby drukowania niczego i dostarczania fizycznie. Od ponad 15 lat budują i utrwalają pozycję polskich firm w Szwecji. Oferują profesjonalne i kompleksowe wsparcie biznesowe na rzecz polskich firm działających na rynku skandynawskim albo dopiero pragnących rozpocząć tam swoją działalność.

Dlaczego warto podjąć współpracę z doradcą podatkowym?

Prawo jest poddawane ciągłym zmianom, co jakiś czas wprowadzane są korekty do już istniejących zasad, a także powstają nowe i uzupełniające reguły. Trudno, aby przedsiębiorca, który ma wystarczająco obowiązków, nadążał za wszystkimi prawniczymi nowinkami. Dobrze, żeby obok był wtedy ktoś taki jak doradca podatkowy. Wesprze twój biznes dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Twój doradca zadba również o optymalizacje kosztów. Będziesz mieć pewność, że nie zapłacisz ani za małego, ani za dużego podatku. To możliwość zawdzięczana ustawowej regulacji wykonywania zawodu doradcy podatkowego, restrykcyjnej etyce zawodowej i interdyscyplinarności zawodu.

About Biznes Ekspert