Co się opłaca bardziej kredyt konsolidacyjny czy kredyt gotówkowy?

Nierzadko stajemy przed podjęciem trudnych decyzji finansowych odnośnie do sposobu regulowania dotychczasowych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny i kredyt gotówkowy to dwa całkiem różne produkty, które warto umieć rozróżniać, by w sytuacji podbramkowej, utraty chwilowej, bądź dłuższo terminowej płynności w spłacie ciążących na danej osobie zobowiązań.

Aby odpowiedzieć na pytanie o opłacalność wzięcia kredytu gotówkowego czy konsolidacyjnego warto odpowiedzieć sobie na inne pytanie. Co chce się osiągnąć: zwiększyć zadłużenie, czy wyjść z problemów? Czy chcemy mieć środki na nieprzewidziane, nagłe wydatki? Czy uzyskaną kwotą spłacić część zobowiązań by było je łatwiej spłacać?

Kredyt konsolidacyjny – pomaga stanąć na „finansowe nogi”.

Kredyt gotówkowy nie powinien być zaciągany na spłatę innych pożyczek, czy też kredytów. Jeśli suma zobowiązań klienta przerasta możliwości ich płynnego regulowania – wyjść jest kilka. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, ale z całą pewnością nie kredyt gotówkowy. Jeśli mimo trudności ze spłatą dotychczasowego długu wobec banków, czy też innych instytucji potrzebna jest klientowi gotówka, można przemyśleć wzięcie kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką.

Dlaczego kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, a nie gotówkowy?

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką pozwala spłacić połączone zobowiązania, otrzymać dodatkową gotówkę na dowolny cel, a finalnie umożliwia odzyskanie płynności spłaty całości zadłużenia. Dzieje się tak dlatego, że celem kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie comiesięcznych wydatków związanych z regulowaniem długów. W przypadku problemów finansowych nie jest rozwiązaniem wzięcie kolejnego kredytu, to najprostszy sposób do „wpadnięcia” w spiralę długu. Rozwiązaniem nie jest też uchylanie się od spłaty zobowiązań, „unikanie” kontaktu z banków. Takie postępowanie pogorszy jedynie sytuację, uruchamiając działania windykacyjne. Jeśli popadnie się w problemy finansowe, zawsze warto skonsultować się z doradcą finansowym, niezależnym bądź w swoim banku celem doboru odpowiednich rozwiązań – ustalenia nowych warunków spłaty np. przy wykorzystaniu kredytu konsolidacyjnego.

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *