Kredyt gotówkowy – co należy wiedzieć przed zawarciem umowy kredytowej?

Są sytuacje, kiedy niespodziewanie potrzebujemy zastrzyku gotówki, która pozwoli nam płynnie związać koniec z końcem lub kontynuować nasze marzenia bez trudności finansowych. Kredyty gotówkowe właśnie temu służą, a kroki do uzyskania takiego kredytu są bardzo proste. Nie tylko dlatego, że nie wymaga wielu formalności i można złożyć wniosek on-line, ale jeśli zastanawiasz się ile czeka się na kredyt gotówkowy odpowiedź jest prosta – dostajesz go praktycznie od ręki!

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy i jakie warunki trzeba spełnić?

Zaletą kredytu gotówkowego jest to, że nie musimy wiedzieć na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy, gdyż żaden bank nie będzie tego od nas wymagał. Jest to kredyt, który możemy przeznaczyć na wymarzone wakacje, remont mieszkania, nowy samochód albo nowy sprzęt AGD lub RTV. Nie ma znaczenia co to będzie, wystarczy dowód osobisty, wniosek i zaświadczenie o naszych dochodach. Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Nie ma co do tego określonej kwoty. Ważna jest nasza zdolność kredytowa i to czy w danym terminie będziemy regularnie i terminowo spłacać raty kredytu gotówkowego.

 

Nie zwlekaj ze spłatą kredytu gotówkowego

Ważne jest, aby nie spóźniać się ze spłatą rat kredytu gotówkowego. W przeciwnym razie, oprócz odsetek i dodatkowych opłat, które będzie nam naliczać bank, pogorszy się Twoja zdolność kredytowa, co z kolei, wpłynie negatywnie na Twoją historię kredytową. Będzie to miało znaczący wpływ na wszystkie przyszłe wnioski kredytowe i może utrudnić staranie się w przyszłości na przykład o kredyt hipoteczny. Z kolei jeśli dokonasz nadpłaty, nie martw się, ponieważ pieniądze rzecz jasna nie przepadną. W ten sposób zapłacisz tylko kolejną ratę kredytu gotówkowego naprzód, przez co będziesz mógł cieszyć się dłuższym okresem niepłacenia do kolejnej raty. Możesz także zakończyć umowę kredytową w dowolnym momencie.  Jeśli chcesz rozwiązać umowę musisz poinformować o tym bank pisemnie. W tej sytuacji jeśli masz zaległe saldo, nie będzie to przeszkodą, będziesz musiał po prostu zwrócić do banku brakującą kwotę do zamknięcia kredytu gotówkowego.

 

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *