Wyceny – na czym polegają? Z kim specjalista powinien rozpocząć współpracę?

Zarówno wycena przedsiębiorstwa, jak i określenie wartości środków trwałych, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firm z każdej gałęzi przemysłu. Nie dziwi więc fakt, że specjaliści, zajmujący się właśnie wyceną, w dalszym ciągu są poszukiwani przez liczne firmy na terenie całej Polski. Oto, co warto wiedzieć na temat wycen oraz tego, z kim powinniśmy podpisać umowę.

Wycena środków trwałych/przedsiębiorstwa – na czym polega?

Wycena środków trwałych umożliwia oszacowanie ich wartości na bazie określonego celu. Sam cel jest zależny nie tylko od przepisów prawnych, ale także samych decyzji, podejmowanych przez firmę. Wyceny każdej z kategorii dokonuje się zarówno na dzień nabycia środków trwałych, jak i wytworzenia oraz na dzień bilansowy. Środkami trwałymi nazywamy zasoby jednostki, których użyteczność ekonomiczna ma termin dłuższy, niż rok. Środki te muszą być kompletne i zdatne do użytku, aby możliwe było korzystanie z nich podczas prowadzenia działalności. Zaliczamy do nich wszelkie nieruchomości, maszyny i urządzenia, pojazdy, inwentarz żywy oraz ulepszenia obcych środków trwałych. Tylko prawidłowa ich wycena sprawi, że firma jest w stanie nie tylko utrzymać się na rynku, ale też rozwijać się dalej.

Równie niezbędna jest także prawidłowa wycena przedsiębiorstwa. Określa ona wartość firmy, wykorzystując w tym celu papiery wartościowe czy też patenty. Wycenie podlegają także całe przedsiębiorstwa. Jej celem jest sporządzenie szczegółowej opinii na temat wartości spółki, z jednoczesnym uwzględnieniem procedur i metod, koniecznych do rzetelnego przedstawienia jej wartości. Z wycen korzysta się chociażby na potrzeby handlu, spraw podatkowych, weryfikacji zdolności kredytowej czy też łączenia się z innymi firmami.

Z kim specjaliści od wyceny przedsiębiorstw i środków trwałych powinni zawrzeć współpracę?

W Polsce nie brakuje firm, poszukujących specjalistów od wycen środków trwałych oraz wartości przedsiębiorstw. Przeszukując oferty, postawmy na takiego partnera, który już teraz cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Przykładem jest tu poznańska firma ProjNorm, z usług której korzystały chociażby sieć SELGROS, SGB Bank, spółka Sawyer czy też poznański Zarząd Dróg Miejskich. Da nam to pewność, że wszystkie obietnice będą mieć pokrycie, zaś nasz rozwój zawodowy faktycznie będzie możliwy. Nie ma bowiem lepszej ścieżki zawodowej, niż możliwość współpracy klientami o najwyższej renomie! Warto zajrzeć na http://projnorm.pl/oferta/wycena-srodkow-trwalych/

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *