Wirtualne biura – szansa organizacji i jednoosobowych działalności gospodarczych na zminimalizowanie kosztów

Jednym z największych problemów, jakie napotykają osoby chcące założyć działalność gospodarczą lub organizację pozarządową, jest znalezienie odpowiedniego lokalu do prowadzenia tego typu podmiotu. Nie oszukujmy się jednak – na początku działalności żadna z firm czy organizacji nie jest w stanie pozwolić sobie na wynajęcie dużego lokalu – a działalność trzeba przecież zarejestrować na dany adres. Jest jednak sposób, dzięki któremu można łatwo i szybko zarejestrować firmę, fundację czy stowarzyszenie bez zbędnych formalności i nerwów. Tym rozwiązaniem są wirtualne biura! Jakie mają zalety i dlaczego warto się nimi zainteresować?

  • Pierwszą i podstawową zaletą wirtualnych biur jest wygoda wynajmu. Taka firma udostępnia Ci swój adres (a także adres pocztowy), pod którym możesz zarejestrować firmę i który możesz podawać we wszelkich urzędach: Krajowym Rejestrze Sądowym, Urzędzie Skarbowym i w innych tego typu miejscach. To właśnie tam będzie przychodzić Twoja firmowa korespondencja.
  • Jeśli już o korespondencji mowa, to także bardzo wygodne rozwiązanie. Zazwyczaj wirtualne biuro udostępnia swoim najemcom adres, a od razu po otrzymaniu poczty, pracownicy takiego miejsca przesyłają skan koperty – tak, byś od razu wiedział, skąd przyszedł list czy paczka i mógł zdecydować, czy wymaga pilnego odebrania, czy może jeszcze przez kilka dni pozostać w wirtualnym biurze.
  • A co z miejscem do pracy? Wirtualne biura zadbają również o to – dysponują bowiem biurami i przestrzeniami coworkingowymi, które możesz wykorzystywać w trakcie dnia pracy. Opłata za takie udogodnienie najczęściej jest uzależniona od lokalizacji biura, jego wielkości, a także wyposażenia w sprzęt biurowy i elektroniczny. Zazwyczaj jednak otrzymujesz w ramach usługi dostęp do sieci internetowej, biurko, zamykaną szafkę, dostęp do dobrze wyposażonej kuchni.
  • Jeśli Twoja firma się rozrośnie i będziesz potrzebował miejsca na spotkania z klientami bądź przeprowadzenie prezentacji biznesowych, nie przejmuj się – wirtualne biura bardzo często mają na podorędziu nowoczesne i świetnie wyposażone sale konferencyjne.

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *