Stawka za prąd – wiele istotnych informacji

Stawka za prąd – nawet ludzie, którzy tak naprawdę nie studiują rachunków za prąd, mogą zacząć kłuć w oczach opłat transakcyjnych. Ponieważ jest to jeden z miesięcznych wydatków, których nie znasz, ostatnio mocno rośnie. Są już oferty, a koszt transakcji sięga 24 PLN miesięcznie. Jak się tego pozbyć?

Stawka za prąd. O czym warto powiedzieć?

Formalnie opłata transakcyjna jest opłatą za ogólnie zrozumiałą obsługę klienta: faktury przychodzą na czas, strona internetowa z podglądem zużycia energii działa skutecznie, a konsultant nie złożył ofert na nowe promocje, jeżeli chodzi o stawka za prąd.

Jednak praktyka pokazuje, że opłata transakcyjna idzie w parze z ofertami promocyjnymi, w których wiążemy się z konkretnym sprzedawcą od kilku lat, ale w zamian otrzymujemy tańszą energię elektryczną, a czasem niektóre dodatkowe usługi. Ta praktyka trwa od kilku, a może dziesięciu lat, a mężczyzna tak naprawdę nie zwracał uwagi, dopóki opłata transakcyjna nie wyniosła kilku złotych przedstawiając stawka za prąd. Obecnie jednak w 2019 r. Ktoś, kto otrzyma nową ofertę od sprzedawcy energii elektrycznej, może stwierdzić, że opłata transakcyjna za 2020 r. I później znacznie wzrasta, np. o ponad 100%, a od 7-8 PLN będzie to 18-24 PLN miesięcznie.

Proces zmiany oferty lub, co gorsza, rozwiązania umowy Tauron jest strasznie zagmatwany, jeśli podejdziesz do sprawy z ulicy. Prawdopodobnie dzieje się tak nie tylko w Tauron. Oczywiście wszystko jest opisane w umowie. To nie jest tajemnica. Musisz tylko przeczytać umowy i pamiętać o terminach. Podstawą jest taryfa sprzedawcy. Zobaczysz również, że gdy przejdziesz na stronę z opisem taryfy sprzedawcy, zauważysz pierwsze oferty promocyjne i tylko poniżej znajdziesz dokumenty związane z taryfą sprzedawcy. Czasami pojawia się w połączeniu z promocjami, abyś mógł zobaczyć, ile dostajesz. Około dwa miesiące przed końcem aktualnego cennika otrzymasz wiadomość e-mail zatytułowaną Informacje o umowie. Nawet w przypadku otrzymania faktur papierowych informacje te są wysyłane pocztą e-mail. Tak kształtuje się stawka za prąd.

https://gkpge.pl/Oferta/Dla-domu/Regionalna/cena-energii-elektrycznej-stawka-za-tani-prad-oferta-pge

O co chodzi: podstawową opcją, która zacznie obowiązywać automatycznie, jeśli zignorujesz tego e-maila, jest rozszerzenie bieżącej oferty po zaktualizowanych cenach (nowy cennik dołączony do wiadomości e-mail). Jeśli przegapisz te dwa tygodnie (na przykład wiadomość e-mail została wysłana jako spam), nadal jesteś związany przez 3 lata. Możesz przełączać się tylko między niektórymi cennikami specjalnymi (jest to opisane w materiale informacyjnym). Każda inna zmiana wiązałaby się z zapłatą kar umownych. Nie ma nic do myślenia o zmianie dostawców.Jednak, aby pozbyć się opłaty transakcyjnej, przechodząc na taryfę sprzedawcy, musisz skontaktować się z Tauron w ciągu dwóch tygodni i wyrazić wolę wycofania się z nowego cennika. Wystarczy na przykład zadzwonić na infolinię. To wszystko. Sztuką jest nie spać we właściwym momencie. Po licznych przygodach okazało się, że to odstąpienie od umowy nie jest tym, co myślałem, i trzeba było jak najszybciej zareagować.

kalkulator biznesowy
zdjęcie kalkulatora

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *