O czym warto wiedzieć będąc kredytobiorcą?

Obecnie istnieje na rynku finansowym wiele ciekawych  propozycji dla kredytobiorców. Można dzięki nim łatwiej zarządzać zobowiązaniami, a w niektórych przypadkach także zmniejszyć kwotę comiesięcznej raty.

 

Kredyt konsolidacyjny lub refinansowy

 

Banki nie ustają w poszukiwaniu rozwiązań, które mogą zachęcić kolejnych potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług. Na ofertach tych mogą skorzystać nie tylko nowi, lecz także obecni już klienci. Osobom, które mają kilka pożyczek lub kredytów, mogą spodobać się udogodnienia, jakie daje np. kredyt konsolidacyjny. Jest to propozycja stworzona dla tych, którzy lubią proste i przejrzyste rozwiązania. Dzięki konsolidacji, czyli scaleniu kilku zobowiązań klienta w jedno, otrzymujemy sporo uproszczeń. Obsługujemy wówczas tylko jeden rachunek. Do zapłacenia mamy co miesiąc tylko jedną, stałą kwotę. Bank, z którym podpisaliśmy umowę o kredyt konsolidacyjny, zajmuje się za nas stopniowym uregulowaniem wszystkich zobowiązań.  

 

Klienci, którzy mają jeden spory kredyt gotówkowy lub hipoteczny, mogą skorzystać natomiast z opcji refinansowania zobowiązania. Możliwość tę oferuje coraz więcej banków, w niektórych przypadkach może ona dotyczyć także kredytu samochodowego. Opcja ta daje możliwość zmiany kredytu na inny. Klient może wybrać dogodny dla siebie produkt, z oferty innego banku i złożyć tam wniosek o refinansowanie. Wówczas wybrany bank zajmie się poprzednim zobowiązaniem, a klient spłaca zaciągnięty kredyt na zasadach nowego wskazanego przez siebie produktu.

 

Kredyt konsolidacyjny, a wakacje kredytowe

 

Ze względu na wpływ obecnej pandemii na sytuację majątkową całego społeczeństwa, niektóre banki oferują bezpłatne wakacje kredytowe. W większości przypadków mogą skorzystać z nich także klienci z umową o kredyt konsolidacyjny. Jest to ogromne ułatwienie, które pozwala klientom poszkodowanym przez np. zawirowania na rynku pracy, na zmniejszenie strat w domowym budżecie i odroczenie rat do czasu znalezienia nowego źródła dochodu. Szczegóły, takie jak sposoby wnioskowania oraz czas trwania przerwy od spłacania rat zależą od danej instytucji finansowej. 

 

About Biznes Ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *