Dlaczego wynajem długoterminowy samochodu to dobre rozwiązanie?

Dlaczego wynajem długoterminowy samochodu to dobre rozwiązanie?

Najem długoterminowy samochodu to doskonałe rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców. Dzięki niemu nie muszą oni obciążać swojego budżetu kupując na własność nowe samochody. Co więcej, decydując się na długoterminowy wynajem samochodów, możesz jeździć najlepszymi na rynku autami, a jeśli Ci się znudzą lub znajdziesz lepszy model, będziesz mógł je wymienić. Warto mieć na uwadze, że przedsiębiorca, który zdecyduje się na to rozwiązanie może liczyć nie tylko na otrzymanie samochodu, ale także na:

  • doradztwo przy wyborze najlepszego pojazdu, który będzie dopasowany do jego potrzeb;
   uproszczone formalności;
   bardzo duże korzyści finansowe.
 • Powyższe oznacza, że samochód trafia do wynajmującego w bardzo krótkim czasie.

  Dlaczego warto zdecydować się na wynajem samochodu na działalność gospodarczą?

  Wynajem długoterminowy dla firm to ciekawe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki tej opcji nie ponosi on dodatkowych kosztów związanych z obsługą samochodu i co ważne — jeśli dojdzie do awarii samochodu, przedsiębiorca otrzyma samochód zastępczy. Ważne dla każdego przedsiębiorcy powinno być także to, że podobnie jak przy leasingu — ratę można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

  Decydując się na wynajem długoterminowy auta właściciel może w tym czasie zaoszczędzić środki, jakie musiałby wydać na kupno nowego pojazdu. Istotne jest także to, że najem długoterminowy samochodu nie powoduje u niego utraty zdolności kredytowej. Najem terminowy auta nie wymusza także na właścicielu firmy uiszczenia opłaty wstępnej, którą niestety trzeba zrealizować, jeśli wybierze się leasing. Kolejną korzyścią finansową, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest brak kosztów amortyzacji.

  Mówiąc o najmie długoterminowym samochodu należy także zastanowić się nad tym, czym różni się od leasingu. Najważniejszą równicą jest własność auta. Po zakończeniu umowy, samochód należy zwrócić do podmiotu, który zrzeszony jest w PZWLP lub do wypożyczalni samochodów.

  About Biznes Ekspert